Audyt energetyczny

Audyt energetyczny wykonywany jest przez uprawnione jednostki takie jak nasza firma po to, by określić energochłonność, a tym samym energooszczędność budynku. Dlaczego wykonuje się audyt energetyczny budynku? Jest to najbardziej wiarygodny i rzetelny sposób na to, by określić wielkość emisji, zapotrzebowanie na energię, czy udział źródeł odnawialnych w rocznym zapotrzebowaniu budynku na energię. Audytor energetyczny podczas takiego audytu określa bieżącą energooszczędność budynku, udzielając jednocześnie wskazówek, które pozwolą ją poprawić. Nasz zespół do każdego budynku podchodzi indywidualnie, określając jego mocne i słabe strony, to pozwala nam przygotować rekomendacje, które umożliwią jak najefektywniej poprawić energooszczędność budynku.

Audyt energetyczny budynku co to jest?

Świadectwa energetyczne wywołują obecnie ogromne zainteresowanie ze względu na zmianę przepisów w 2023 roku. Certyfikat to dokument, który zostaje wydany na podstawie oceny bieżącego poboru energii przez dany lokal, dom lub mieszkanie i określa jego efektywność energetyczną, przypisując mu odpowiednią klasę. Kiedy zatem należy zdecydować się na audyt energetyczny budynku 2024? Zgodnie z obowiązującymi przepisami, świadectwa energetyczne stanowią obowiązkowy dokument, który musi posiadać właściciel budynku lub mieszkania, chcąc go wynająć lub sprzedać. Wykonywanie audytów energetycznych na poczet wystawienia świadectwa jest zatem obowiązkowe od kwietnia 2024 roku. Warto również podkreślić, że rzetelnie przeprowadzony audyt zwiększa szansę na uzyskanie dodatkowego finansowania z funduszy Unii Europejskiej lub programu gminnego.

Obowiązkowy audyt energetyczny 2024

Jakie informacje są niezbędne do przeprowadzenia audytu i wystawienia świadectwa energetycznego? Certyfikat audytora energetycznego wystawiany jest na podstawie danych adresowych, charakterystyki konstrukcyjnej, rodzaju materiałów użytych do budowy lokalu oraz rodzaju wykorzystywanych urządzeń elektrycznych. Audyty energetyczne uwzględniają również, czy w budynku zainstalowana jest klimatyzacja, czy nie. Warto pamiętać, że jeśli dane z dostarczonych dokumentów są niewystarczające, nasz zespół osobiście sprawdzi energooszczędność budynku, przyjeżdżając na miejsce. Obowiązkowy audyt energetyczny 2024 w wykonaniu naszego Zespołu to rzetelność, wiarygodność i profesjonalizm. Masz pytania dotyczące audytu lub certyfikatu? Skontaktuj się z nami, a rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości.

Koszt audytu energetycznego

Zapewne zastanawiasz się, ile kosztuje audyt energetyczny, cena uzależniona jest od typu budynku i jego powierzchni. Z łatwością obliczysz ją na naszej stronie. Wystarczy, że wybierzesz interesujące Cię świadectwo energetyczne i wypełnisz podstawowe informacje, a wyliczony koszt audytu energetycznego pojawi się na ekranie. W wyniku przeprowadzonego audyty energetycznego otrzymasz certyfikat w wersji papierowej lub elektronicznej. Certyfikat informuje nie tylko o bieżącym zużyciu energii, ale obejmuje również rekomendacje dotyczące poprawy efektywności energetycznej.

Skorzystaj z promocji – z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!