Świadectwo energetyczne Kielce

Nowelizacja ustawy o charakterystyce energetycznej budynków, która weszła w życie w kwietniu 2023 roku, wprowadziła znaczące zmiany na rynku nieruchomości. Certyfikat energetyczny (Kielce) to dokument, który wydawany jest indywidualnie do każdego budynku i określa jego zapotrzebowanie na energię. Po przeprowadzonym audycie eksperci przypisują nieruchomości klasę energetyczną, która jednoznacznie określa, jaką energooszczędnością charakteryzuje się dane mieszkanie lub dom. Wynika to ze starań Unii Europejskiej, podejmowanych w celu obniżenia emisji gazów cieplarnianych. Obecnie budynek może otrzymać klasę energetyczną od A do G, przy czym G stanowi odpowiednik oceny niedostatecznej. Komisji Europejskiej zależy na tym, aby wszystkie budynki użytkowe uzyskały klasę minimum E do roku 2030.  Podpowiadamy, jak uzyskać świadectwo energetyczne (Kielce) oraz jak sprawdzić klasę energetyczną swojego budynku.

Kto musi mieć świadectwo energetyczne?

Warto podkreślić, że na obecną chwilę (pierwszy kwartał 2024) świadectwa energetyczne są obowiązkowe tylko dla wybranej grupy. Jeśli posiadasz mieszkanie lub dom, który zamieszkujesz w pełni osobiście, wymóg posiadania certyfikatu Cię nie dotyczy. Dokument jest natomiast konieczny, jeżeli zechcesz wynająć, wydzierżawić lub sprzedać nieruchomość (częściowo lub całkowicie). Świadectwo energetyczne (Kielce) obowiązkowe jest zarówno w przypadku mieszkań, domów wolnostojących, wielorodzinnych, lokali komercyjnych, jak i użytkowych.

Audyt energetyczny Kielce

Już wiesz, że jeśli zamieszkujesz dom z rodziną i nie zamierzasz go sprzedać ani wynająć, to świadectwo charakterystyki energetycznej (Kielce) jest w Twoim przypadku dobrowolne. Warto jednak wykorzystać ten czas, by skorzystać z niższych cen i przygotować taką ocenę. Unia Europejska wdraża zmiany stopniowo, ale konsekwentnie – obowiązek posiadania takiego dokumentu to tylko kwestia czasu. Certyfikat energetyczny obejmuje również szereg wskazówek dotyczących inwestycji, które poprawią efektywność energetyczną budynku i mogą podnieść przypisaną mu klasę. Wykorzystaj ten czas, by zaplanować termomodernizację swojego domu, uwzględnić ją w budżecie i przygotować się na nadchodzące zmiany.

Świadectwo charakterystyki energetycznej Kielce

Decydując się na audyty energetyczne (Kielce) przeprowadzone przez naszych ekspertów, możesz być pewien, że otrzymasz rzetelny, dokładny i kompleksowy raport. Nasz zespół przeanalizuje dostarczone przez Ciebie dokumenty, które pozwolą określić zapotrzebowanie nieruchomości na energię potrzebną do ocieplenia, ochłodzenia i wentylacji budynku, a także przygotowania ciepłej wody użytkowej. Uwzględnimy wskaźniki energii użytkowej, końcowej, pierwotnej, wielkość emisji dwutlenku węgla oraz udział źródeł odnawialnych w energii pozyskiwanej przez Twoją nieruchomość. Zamów certyfikat energetyczny (Lublin, Kielce, Częstochowa) już dziś.

Czy brak świadectwa energetycznego jest karalny?

Jak wiesz, posiadanie certyfikatu energetycznego jest obowiązkowe w przypadku sprzedaży, najmu lub dzierżawy budynku lub jego części. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z surowymi sankcjami. Za brak świadectwa charakterystyki energetycznej budynku grozi kara grzywny do nawet 5 tysięcy złotych! Jeśli planujesz sprzedać lub wynająć nieruchomość, zamów audyt energetyczny (Kielce) na naszej stronie internetowej. Wybierz rodzaj budynku, wypełnij krótki formularz, a my zajmiemy się resztą. Świadectwo charakterystyki energetycznej budynku może zostać wysłane do Ciebie pocztą w wersji papierowej lub elektronicznie. Prawo dopuszcza obie formy tego dokumentu.

Bądź świadomy ekologicznie i sprawdź, jaką klasę energetyczną posiada Twój budynek. Dowiedz się również, jakie prace termomodernizacyjne przyniosą najlepsze efekty. Pamiętaj, by po przeprowadzeniu takich prac, zaktualizować posiadane świadectwo energetyczne – nasi eksperci pomogą Ci odświeżyć posiadany certyfikat. Postaw na rzetelne audyty z zespołem DomoweŚwiadectwo.pl!

Skorzystaj z promocji – z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!