Świadectwo energetyczne Warszawa

Świadectwo energetyczne (Warszawa) to dokument, który od ubiegłego roku jest niezbędny do obrotu nieruchomościami. Według wprowadzonych w kwietniu 2023 roku przepisów, do jego posiadania zobowiązany jest każdy właściciel nieruchomości przeznaczonej na wynajem lub sprzedaż. 28 kwietnia tego roku wchodzi natomiast w życie kolejne zaostrzenie prawa. Od tej daty obowiązek posiadania dokumentu, jakim jest certyfikat energetyczny (Warszawa), spoczywać będzie już na każdym właścicielu budynku lub mieszkania (w tym tych wybudowanych przed 2009 rokiem). To niezwykle istotna informacja w kontekście Warszawy, gdzie rynek nieruchomości jest szczególnie rozbudowany za sprawą transakcji przeprowadzanych zarówno przez osoby prywatne, jak też przez firmy.

Świadectwo charakterystyki energetycznej Warszawa

Do wystawienia dokumentu konieczny jest audyt energetyczny (Warszawa). Przeprowadza się go w celu stwierdzenia ilości energii potrzebnej do ogrzania, ochłodzenia, wentylowania nieruchomości, a także ogrzania wody użytkowej. Niezbędne jest określenie tych ilości w ujęciu rocznym. Na podstawie uzyskanych w ten sposób informacji wystawia się świadectwo charakterystyki energetycznej, w którym znajdzie się ocena danej nieruchomości. Domy i mieszkania o najniższej klasie energetycznej  (klasa G) określa najwyższe w całej skali zużycie energii i emisji CO2. Jeśli świadectwo charakterystyki energetycznej (Warszawa) potwierdzi natomiast uzyskanie oceny A+, obiekt jest samowystarczalny i za pomocą odnawialnych źródeł energii (np. fotowoltaiki), produkuje więcej energii, niż jest potrzebne do jego ogrzania. W dokumencie zawiera się też informacje o przyczynach stwierdzonego stanu rzeczy i ewentualnych możliwościach modernizacji termicznej.

Certyfikat energetyczny (Warszawa) – jak uzyskać?

Jeśli tym, czego potrzebujesz, jest audyt energetyczny (Łódź, Warszawa, Kraków, Poznań i inne miasta w Polsce), to nasi eksperci są do Twojej dyspozycji. Wystawione dokumenty są zgodnie z obowiązującym prawem ważne przez 10 lat. Stan budynku możemy określić stacjonarnie, a także online. W przypadku tej drugiej opcji konieczne będzie przesłanie do nas niezbędnych dokumentów, pozwalających na ocenę nieruchomości. Gdyby informacje okazały się niewystarczające, przeprowadzimy audyty energetyczne (Warszawa i okolice) na miejscu, u klienta. W przypadku termomodernizacji obiektu po uzyskaniu certyfikatu należy go zaktualizować – w przeciwnym razie traci on swoją ważność. Koszt uzupełnienia posiadanego dokumentu jest jednak dużo niższy niż w przypadku uzyskania pierwszego świadectwa. Jesteśmy w stanie wystawić świadectwo energetyczne przy sprzedaży mieszkania, domu, a także innych obiektów, dla których jest ono wymagane.

Ustawodawstwo klimatyczne Unii Europejskiej

Zmiany przepisów wprowadzające konieczność posiadania dokumentu, jakim jest świadectwo energetyczne (Warszawa), związane są bezpośrednio z ustawodawstwem Unii Europejskiej, obowiązującym również nasz kraj. Celem tego jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Prognozuje się, że w niedalekiej przyszłości wprowadzony zostanie wymóg osiągnięcia przez budynek lub mieszkanie klasy energetycznej wyższej niż G czy F, aby mogło ono zostać dopuszczone do obrotu na rynku nieruchomości. Świadectwo energetyczne mieszkania (Warszawa) może zatem stać się jednym z kluczowych elementów, które klienci będą brać pod uwagę przy decyzji o zakupie lub wynajmie mieszkania bądź budynku. W tym momencie prawo nakłada jedynie obowiązek posiadania świadectwa, lecz już teraz warto wykorzystać uzyskaną w ten sposób wiedzę do przeprowadzenia termomodernizacji budynku. Obniży to zarówno obecne koszty użytkowania, jak też uchroni przed negatywnymi konsekwencjami w przyszłości.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami naszych usług i kontaktu ze specjalistami. Pomożemy, jeżeli masz jakiekolwiek pytania. Zaufaj specjalistom, którzy wykonają dla Ciebie rzetelny, zgodny z obowiązującymi przepisami prawa audyt efektywności energetycznej.

Skorzystaj z promocji – z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!