Świadectwo energetyczne Wrocław

W ostatnich kilku latach znacząco wzrosło zapotrzebowanie na audyty energetyczne – Wrocław, Kraków, Warszawa, czy Poznań to tylko kilka miast, gdzie profesjonalne usługi tego typu są już dostępne. Wynika to z kilku czynników. W ubiegłym roku nałożono obowiązek uzyskania świadectw efektywności energetycznej na wszystkich posiadaczy mieszkań lub domów przeznaczonych na sprzedaż, czy wynajem. W tym roku prawo to zostaje jeszcze bardziej zaostrzone – już od 28 kwietnia jest to obowiązkowe dla wszystkich właścicieli budynków i mieszkań, w tym też tych wybudowanych przed 2009 rokiem. Wzrasta także świadomość ekologiczna i środowiskowa ludzi w naszym kraju i to, czy lokal ma certyfikat energetyczny (Wrocław), staje się istotne dla samych najemców i kupujących.

Świadectwo charakterystyki energetycznej Wrocław

Świadectwo energetyczne (Wrocław) to dokument stwierdzający, ile energii potrzebne jest do ogrzania oraz ochłodzenia i wentylowania danego obiektu. Wlicza się w to także energię potrzebną do tego, by zagrzać wodę użytkową. Każdemu mieszkaniu bądź budynkowi wystawiana jest też ocena – od A+ do G. Najwyższą oceną w skali jest A+, co oznacza, że budynek jest samowystarczalny i odnawialne źródła energii pozwalają mu pozyskać jej więcej, niż sam zużywa. Najniższa ocena, jaką może stwierdzić świadectwo charakterystyki energetycznej (Wrocław), jest ocena G. Określone zostają też przyczyny takiego stanu rzeczy oraz możliwości termomodernizacji. Dokument ma ważność 10 lat od daty wystawienia. Każde prace modernizacyjne w budynku, mogące wpłynąć na efektywność energetyczną powodują, że świadectwo energetyczne mieszkania (Wrocław) należy odnowić, ponieważ celem dokumentu jest stwierdzenie aktualnego stanu dotyczącego danego obiektu. Brak certyfikatu może skutkować nawet nałożeniem grzywny na właściciela lokalu.

Audyt energetyczny – Wrocław, Zielona Góra, Łódź i nie tylko

Jesteśmy profesjonalną firmą, której możesz zlecić wykonanie audytu energetycznego. Prace możemy przeprowadzić zarówno w przypadku lokali komercyjnych, jak też mieszkań lub domów jednorodzinnych. Audyt energetyczny (Wrocław) jest możliwy do wykonania w formie stacjonarnej, a także online. Jeśli zdecydujesz się na tę drugą opcję, konieczne będzie przesłanie do nas stosownych dokumentów z informacjami na temat obiektu, którego dotyczy audyt. Nasi specjaliści ocenią dostarczone materiały i wystawią odpowiednie świadectwa energetyczne. Jeżeli okaże się to niemożliwe, ustalimy dogodny termin i przeprowadzimy prace na miejscu w celu uzupełnienia informacji z dokumentacji. Odnowienie certyfikatu w przyszłości w naszej firmie wiązać się będzie ze znacznie mniejszym kosztem niż wystawienie pierwszego dokumentu – wystarczy, że prześlesz nam informacje o ewentualnych termomodernizacjach, jakie były przeprowadzane od daty wystawienia ostatniego certyfikatu. Jeśli tym, czego potrzebujesz, jest świadectwo energetyczne – Wrocław, Łódź, Warszawa, czy Kraków to miejsca, gdzie możesz liczyć na profesjonalną pomoc naszych specjalistów na każdym etapie związanym z procesem uzyskiwania dokumentu. Wystarczy, że wypełnisz formularz, a skontaktujemy się z Tobą i odpowiemy na wszelkie pytania, a także ustalimy szczegóły.

Skorzystaj z promocji – z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!

Zastanawiasz się, co oznaczają wyniki uzyskane przez Ciebie w dokumencie, jakim jest certyfikat energetyczny (Zielona Góra, Białystok, czy Katowice)? Niska ocena może oznaczać konieczność przeprowadzenia termomodernizacji lub innych prac w budynku. Wpływ na nią mogą mieć nieszczelne okna, niewydajna klimatyzacja, nieskuteczne ocieplenie, czy też ogrzewanie wymagające dużego nakładu energetycznego. Na ten moment można potraktować to jedynie jako wskazówki dotyczące tego, jak zmniejszyć koszty użytkowania lokalu, jednak w przyszłości budynki z oceną G lub F mogą nie zostać dopuszczone na rynek obrotu nieruchomości. Ma to związek z polityką Unii Europejskiej i ustawodawstwem zmierzającym do osiągnięcia neutralności klimatycznej do roku 2050.