Świadectwo energetyczne Zielona Góra

Na rynku obrotu nieruchomości każdego roku dochodzi w naszym kraju do wielomilionowych transakcji. Warto śledzić przepisy dotyczące tych kwestii, aby wszystko odbywało się zgodnie z obowiązującym prawem. W ostatnim czasie doszło pod tym względem do istotnych zmian. Od kwietnia 2023 roku wszystkie mieszkania i budynki przeznaczone na sprzedaż lub wynajem muszą mieć wystawiony certyfikat energetyczny – Zielona Góra, Łódź, Warszawa, Kraków, a także inne miasta w Polsce – przepisy są jednoznaczne we wszystkich tych miejscach. Kolejna zmiana wchodzi w życie 28 kwietnia 2024 roku. Od tej daty obowiązek posiadania dokumentu, jakim jest świadectwo charakterystyki energetycznej (Zielona Góra) ciąży już na właścicielach wszystkich budynków i mieszkań, w tym tych wybudowanych przed rokiem 2009.

Świadectwo charakterystyki energetycznej (Zielona Góra) – dlaczego jest to ważny dokument?

Wprowadzenie obowiązku posiadania tego dokumentu jest częścią polityki klimatycznej Unii Europejskiej, której przepisy dotyczą oczywiście również naszego kraju. Celem wprowadzanego ustawodawstwa jest osiągnięcie neutralności klimatycznej do 2050 roku. Audyt energetyczny (Wrocław, Zielona Góra i inne miasta w Polsce) określa klasę energetyczną lokalu. Ocenę A+ otrzymują budynki korzystające z odnawialnych źródeł energii, które dodatkowo wytwarzają więcej energii, niż same potrzebują. Ocenia się ilość energii potrzebną do ogrzania domu i wody użytkowej, a także działania klimatyzacji oraz wentylacji. Najniższą możliwą oceną jest G – dla obiektów zużywających najwięcej energii, emitujących przez to dużo CO2. Ocena jest wiążąca przez 10 lat, chyba że w danej nieruchomości przeprowadzona została termomodernizacja. Wówczas audyt energetyczny (Zielona Góra) należy wykonać ponownie, aby odnowić certyfikat. Na razie są to jedyne wymogi nakładane przez prawo na właścicieli mieszkań i budynków. W związku z prowadzoną polityką klimatyczną można jednak spodziewać się kolejnych zmian w najbliższych latach. Prawdopodobnie świadectwo energetyczne (Zielona Góra) stwierdzające najniższą ocenę efektywności energetycznej prowadzić będzie do wykluczenia nieruchomości z możliwości obrotu nią na rynku. Ocena wynikająca z audytu stanie się zatem istotnym czynnikiem dla kupujących i najemców, a najmniej efektywne obiekty będą musiały zostać zmodernizowane, by uzyskać wyższą klasę energetyczną. Twój budynek nie ma jeszcze certyfikatu energetycznego? Przygotuj się na nadchodzące zmiany prawne i zleć jego wykonanie specjalistom.

Audyt energetyczny Zielona Góra

Nasza firma od wielu lat wykonuje audyty energetyczne (Zielona Góra), dlatego zachęcamy do tego, aby zaufać naszym ekspertom. Realizujemy nasze zlecenia dla obiektów wszelkiego typu, od komercyjnych, po prywatne mieszkania i domy. Wybierając naszą firmę, możesz uzyskać nawet świadectwo energetyczne online. Jeśli zdecydujesz się na taką opcję, poprosimy Cię o przesłanie konkretnych dokumentów, na których podstawie nasi eksperci dokonają oceny. Jeżeli dostarczony materiał będzie wystarczający, nie musisz robić nic więcej, a my wystawimy stosowny certyfikat. W przypadku braku potrzebnych informacji umówimy się na wizytę w lokalu w dogodnym dla klienta terminie. Uzyskane dokumenty pozwolą Ci na dostosowanie się do obecnych wymogów prawnych dotyczących właścicieli domów i mieszkań. Na każdym etapie służymy profesjonalną poradą i wsparciem. Możesz też na nas liczyć, jeżeli chcesz uaktualnić świadectwo energetyczne (Zielona Góra) po przeprowadzonych pracach termomodernizacyjnych. W takim przypadku zapewniamy znacznie niższy koszt usługi niż w przypadku wystawiania pierwszego certyfikatu od podstaw. W dokumencie znajdziesz też uzasadnienie dotyczące otrzymanej oceny i sugestie możliwych termomodernizacji, co może przydać się w praktyce w przyszłości. Zyskasz zatem dodatkowe informacje na temat możliwości wykorzystania odnawialnych źródeł energii, wymiany okien, czy pieca w lokalu.

Skorzystaj z promocji – z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!