Świadectwo energetyczne Bydgoszcz

Unia Europejska realizuje działania w ramach misji „neutralność klimatyczna do 2050 roku”. Ma to doprowadzić do stworzenia odpowiednich warunków dla funkcjonowania gospodarki zeroemisyjnej. Zmiany zatwierdzane w tym zakresie przez organy Unii Europejskiej zobowiązują do nowelizacji ustawodawstwa również w naszym kraju. To z kolei wpływa na wiele dziedzin życia – w tym rynek nieruchomości. Najnowsze nowelizacje prawa nakładają na właścicieli domów i mieszkań obowiązek posiadania dokumentu, jakim jest świadectwo charakterystyki energetycznej (Bydgoszcz, Toruń, Kraków i inne miasta w Polsce).

Certyfikat energetyczny Bydgoszcz – dlaczego go potrzebujesz?

Świadectwo energetyczne (Bydgoszcz i inne miasta w Polsce) od kwietnia 2023 roku jest wymagane dla domów i mieszkań przeznaczonych na sprzedaż lub wynajem. 28 kwietnia 2024 roku obowiązek ten został rozszerzony na wszystkie domy i mieszkania, w tym te wybudowane przed 2009 rokiem. W określonych przypadkach dokument ten musi zostać umieszczony w widocznym miejscu. Jego brak może wiązać się z mandatem.

Świadectwo charakterystyki energetycznej Bydgoszcz – co określa ten dokument?

Energetyczne świadectwa budynków są dokumentami istotnymi ze względu na ich zawartość, choć prawnie na ten moment najważniejszy jest sam fakt ich posiadania. Do uzyskania paszportu niezbędny jest audyt energetyczny (Bydgoszcz). Może przeprowadzić go wyłącznie audytor posiadający określone uprawnienia. Celem audytu jest stwierdzenie, ile energii potrzebne jest do ogrzania domu (w tym wody użytkowej, a także działania wentylacji i klimatyzacji). Na tej podstawie dla każdego budynku lub mieszkania wystawiana jest ocena w skali od A+ do G. Najbardziej pożądane są świadectwa energetyczne dla mieszkań i domów z oceną A+, która oznacza, że obiekt wytwarza więcej energii (przy wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii), niż sam zużywa. Oceny F i G są sygnałem, że budynek zużywa dużo energii, a przez to emituje duże ilości CO2. Świadectwa energetyczne (Bydgoszcz) powinny również określać przyczyny uzyskanej oceny i propozycje termomodernizacji.

Na podstawie założeń polityki klimatycznej Unii Europejskiej i prowadzonych przez nią prac przewiduje się, że w ciągu najbliższych kilku lat termomodernizacja może stać się niezbędna w przypadku budynków i mieszkań z najniższą oceną energetyczną. Właściciele obiektów o klasie F i G mogą zostać do tego zobowiązani – w przeciwnym razie niemożliwe będzie wynajęcie lub sprzedaż takiej nieruchomości. Paszport energetyczny – Toruń, Bydgoszcz, Warszawa, Kraków, Zielona Góra, Poznań i inne miasta w Polsce uzyskasz, korzystając z naszej profesjonalnej oferty i usług przeprowadzanych przez uprawnionych do tego specjalistów.

Skorzystaj z promocji – z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!

Nasza firma od wielu lat przeprowadza audyty energetyczne (Bydgoszcz). Realizujemy je dla każdego rodzaju obiektów, od prywatnych domów i mieszkań, po budynki komercyjne i użyteczności publicznej. Możliwe jest wykonanie audytu na miejscu u klienta, a także online. Jeśli zdecydujesz, że certyfikat energetyczny (Bydgoszcz), ma zostać wystawiony internetowo, niezbędne będzie przesłanie nam odpowiednich dokumentów do oceny. Wówczas na wizytę u klienta umawiamy się jedynie w przypadku, gdy dane z przesłanej dokumentacji nie będą wystarczające do określenia klasy energetycznej budynku. Wystawiony przez nas paszport jest ważny przez 10 lat. Koszt jego przedłużenia po tym okresie będzie znacznie niższy niż przy pierwszym audycie. Świadectwo energetyczne (Bydgoszcz) musi jednak być aktualizowane każdorazowo po pracach termomodernizacyjnych lub innych remontach, mogących wpłynąć na zużycie energii w obiekcie.

Dzięki profesjonalnie przeprowadzonemu audytowi i ocenie efektywności energetycznej domu lub mieszkania nie tylko dostosujesz się do obecnych wymogów prawnych, ale też dowiesz się, czy nie powinieneś ocieplić budynku, wymienić okien lub postawić na inną formę ogrzewania. Skorzystaj z profesjonalnej pomocy doświadczonych specjalistów i uzyskaj świadectwo energetyczne dla posiadanej nieruchomości.