Świadectwo energetyczne Łódź

Rynek obrotu nieruchomości w każdym mieście uzależniony jest od zaplecza placówek edukacyjnych. Łódź jako miasto często wybierane przez studentów z całej Polski, wyróżnia się dużą liczbą mieszkań na wynajem i sprzedaż. Warto wiedzieć, że od kwietnia 2023 roku właściciele mieszkań i domów, które są wynajmowane lub szukają nowego nabywcy, mają obowiązek posiadania specjalnego dokumentu, jakim jest świadectwo energetyczne. Certyfikat ten informuje o klasie energetycznej danego budynku lub mieszkania. Próbują wynająć lub sprzedać mieszkanie, które go nie posiada, grozi Ci kara grzywny do nawet 5 tysięcy złotych. Zamów świadectwo energetyczne mieszkania (Łódź) jeszcze dziś i uniknij wysokiej sankcji pieniężnej.

Certyfikat energetyczny Łódź

Świadectwo energetyczne (Łódź) to dokument, który określa zapotrzebowanie budynku na ilość energii potrzebnej do jego ogrzania, ochłodzenia, wentylacji i zaopatrzenia w ciepłą wodę użytkową. Dom, który nie korzysta z nieodnawialnych źródeł energii i jest pod tym kątem w pełni samowystarczalny może liczyć na ocenę A+, podczas gdy nieruchomości o najgorszej, rocznej efektywności energetycznej otrzymują ocenę G. Świadectwo charakterystyki energetycznej (Łódź) sporządzamy na podstawie rozległej dokumentacji, co pozwala przygotować rzetelny i kompleksowy certyfikat. Znajdziesz w nim nie tylko przypisaną klasę energetyczną, ale i propozycję prac termomodernizacyjnych, które znacznie poprawiłyby wynik audytu przy okazji kolejnego świadectwa.

Audyt energetyczny – Łódź i okolice

Jeśli zapewniona dokumentacja okaże się być niewystarczająca, wówczas Eksperci naszej firmy odwiedzą Twój dom w dogodnym dla Ciebie terminie, by na miejscu przeprowadzić audyt energetyczny Łódź. Sprawdzona zostanie szczelność okien, ich rodzaj, sposób ogrzewania budynku, a także udział źródeł odnawialnych. Audytorzy wezmą również pod uwagę sposób izolacji nieruchomości. Każda przeprowadzona dotąd termomodernizacja może w kluczowy sposób wpłynąć na ostateczną ocenę efektywności energetycznej budynku. Od lat wykonujemy rzetelne audyty energetyczne (Łódź) i z zaangażowaniem przeprowadzimy Cię przez nowe wymagania prawne.

Świadectwo energetyczne i jego ważność

Zgodnie z obowiązującą literą prawa, świadectwo energetyczne (Łódź) wydawane jest na okres 10 lat. Istnieją jednak wyjątki, w których certyfikat traci ważność przed upływem dekady. Jeśli przeprowadzone zostały prace termomodernizacyjne, które wpłynęły na pobór energii, konieczna jest aktualizacja świadectwa, by dokument odzwierciedlał rzeczywisty stan budynku pod kątem efektywności energetycznej. Aktualizacja certyfikatu z powodzeniem może zostać przeprowadzona online. Jeśli potrzebujesz odświeżenia świadectwa przed dalszym wynajmem lub sprzedażą nieruchomości, zamów usługę na naszej stronie.

Unia Europejska i jej działania dla klimatu

Dlaczego przeprowadzono nowelizację ustawy, zgodnie z którą certyfikat energetyczny (Łódź) stał się obowiązkowy dla wynajmujących i sprzedających? Warto wiedzieć, że dokument ten istniał już od dawna. Jego obligatoryjność wynika ze zmian, które Unia Europejska wprowadza w imię misji „neutralność klimatyczna do 2050 roku”. Na chwilę obecną mieszkanie z każdą klasą energetyczną może być wynajęte lub sprzedane, jednak w przyszłości budynki ocenione na G, czy F nie będą mogły uczestniczyć w obrocie nieruchomości. Nawet jeśli nie planujesz teraz sprzedaży swojego domu lub mieszkania, warto przeprowadzić audyt, by poznać klasę energetyczną lokalu i w razie potrzeby zaplanować jego termomodernizację w domowym budżecie. Nasza firma działa na terenie całej Polski – przygotowujemy certyfikat energetyczny Częstochowa, Gdańsk, Lublin, Kielce. Masz pytania? Skontaktuj się z nami! Rozwiejemy wszelki wątpliwości i przygotujemy dla Ciebie rzetelne świadectwo charakterystyki energetycznej budynku.

Skorzystaj z promocji – z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!