Świadectwo energetyczne Poznań

Aż 5 tysięcy złotych! Taka kara może zostać nałożona na właściciela nieruchomości, który wystawił ją na sprzedaż lub przekazał do wynajmu bez ważnego certyfikatu energetycznego. Od kiedy obowiązuje ten dokument? Świadectwa energetyczne wystawiane są już od wielu lat, ale obowiązek ich posiadania wszedł w życie dopiero w kwietniu 2023 roku. Dlaczego przeprowadzono nowelizację ustawy? Polska jako członek Unii Europejskiej musi respektować jej dyrektywy. Ze względu na zmiany klimatyczne, UE wprowadziła politykę, zgodnie z którą do 2050 roku gospodarka ma stać się neutralna klimatycznie. Takie zmiany wymagają pracy u podstaw. Świadectwo energetyczne (Poznań) to sposób na wzrost świadomości właścicieli budynków na temat energochłonności ich mieszkań czy domów wolnostojących. Warto tutaj podkreślić, że audyt energetyczny (Poznań) dotyczy nie tylko mieszkań i domów, ale również budynków wielorodzinnych i lokali komercyjnych lub usługowych. Jeżeli więc wynajmujesz lub sprzedajesz nieruchomość, zgłoś się po certyfikat energetyczny (Poznań). Warto pamiętać, że od 28 kwietnia 2024 obowiązek sporządzania świadectw energetycznych będzie dotyczył każdego budynku wielorodzinnego, indywidualnego oraz mieszkania (także tych wybudowanych przed 2009 rokiem).

Audyt energetyczny – Poznań

Nasz zespół ekspertów dokona dokładnego przeglądu dostarczonych przez Ciebie dokumentów, na podstawie których opracuje świadectwo charakterystyki energetycznej (Poznań) dla Twojej nieruchomości. Z powodzeniem możesz wszystkie formalności załatwić online. Nasi audytorzy przejrzą między innymi dokumentację konstrukcyjną, uwzględnią rodzaj pieca oraz udział źródeł odnawialnych. Na ostateczny wynik audytu rzutować będzie również szczelność okien, ich klasa, stopień ocieplenia budynku czy też jego powierzchnia, czyli wszystko to, co ma wpływ na ogólną jego energochłonność. Jeśli zapewniona dokumentacja okaże się być niewystarczająca, zespół audytorów skontaktuje się z Tobą, aby ustalić dogodny termin wizyty, podczas której osobiście sprawdzi niektóre kwestie.
Skorzystaj z promocji – z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!

Świadectwo charakterystyki energetycznej – Poznań

W wyniku przeprowadzonego audytu energetycznego otrzymasz świadectwo energetyczne (Poznań). Energochłonność Twojej nieruchomości zostanie przedstawiona za pomocą odpowiedniej klasy energetycznej. Możliwe oceny mają wartości literowe i oznaczane są od A do G. Budynek o najlepszej efektywności energetycznej, czyli taki, który charakteryzuje się najmniejszymi stratami ciepła, a jego ogrzanie, ochłodzenie i zapewnienie ciepłej wody możliwe jest dzięki pozyskiwaniu energii ze źródeł odnawialnych, otrzyma klasę energetyczną A. Analogicznie, im dalsza litera w alfabecie, tym gorszy wynik. Warto podkreślić, że audyty energetyczne (Poznań) przeprowadzane przez naszą firmę to nie tylko oznaczenie literowe. Każde świadectwo zostaje wzbogacone o zalecenia i propozycje działań termomodernizacyjnych, w pełni dostosowanych do potrzeb i możliwości budynku.

Aktualizacja certyfikatu energetycznego

Świadectwo energetyczne mieszkania (Poznań) ważne jest 10 lat. Po upływie tego okresu niezbędne jest odnowienie certyfikatu. Kiedy jeszcze niezbędna jest aktualizacja dokumentu? Jeśli w trakcie tej dekady przeprowadzisz jakiekolwiek prace remontowe lub termomodernizacyjne, posiadane świadectwo traci ważność. Wymiana pieca na nowszy model, instalacja paneli fotowoltaicznych czy uszczelnienie okien mają bowiem wpływ na efektywność energetyczną budynku. Takie zmiany to szansa na to, by uzyskać wyższą klasę energetyczną podczas kolejnego audytu.

Zamów świadectwo energetyczne online

Nasza firma to zespół ekspertów z wieloletnim stażem w zakresie audytów energetycznych. Stopniowo przeprowadzimy Cię przez proces audytu energetycznego. Działamy na terenie całej Polski,  dlatego z powodzeniem możesz zamówić online certyfikat energetyczny Toruń, Kraków czy Rzeszów. Proces zamówienia świadectwa charakterystyki energetycznej budynku jest dokładnie opisany na naszej stronie internetowej. Jeśli masz jakiekolwiek pytania przed złożeniem zamówienia, skorzystaj z formularza kontaktowego, zadzwoń do nas lub wyślij e-maila. Oferujemy pełne zaangażowanie, rzetelność i profesjonalizm, a po wpisaniu kodu GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki na usługę!