Świadectwo energetyczne Rzeszów

W trosce o dobro planety Unia Europejska rozpoczęła działania, zgodnie z którymi do 2050 roku europejska gospodarka ma się stać neutralna klimatycznie. Obecny poziom emisji gazów cieplarnianych zwiastuje nie tyle nadchodzące zmiany klimatyczne, co pogłębia problem, który już istnieje. Unia Europejska jako polityczno-gospodarczy związek państw europejskich wykorzystuje swoją nadrzędną pozycję, by za pomocą wprowadzanych dyrektyw przeprowadzić pracę u podstaw, ograniczając szkodliwe emisje. Jedną z takich zmian w prawie jest nowelizacja ustawy, która weszła w życie 28 kwietnia 2023 roku. Wprowadziła ona obowiązek posiadania dokumentu, którym jest świadectwo charakterystyki energetycznej (Rzeszów). Od 28.04.2024 roku obowiązek ten będzie dotyczył wszystkich budynków indywidualnych, wielorodzinnych, a także mieszkań.
Skorzystaj z promocji – z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!

Kto musi mieć certyfikat energetyczny? Co grozi za jego brak?

Obowiązek posiadania certyfikatu na razie dotyczy tylko części właścicieli nieruchomości. Jeśli posiadasz dom lub lokal, który osobiście zamieszkujesz, to świadectwo energetyczne (Rzeszów) nie jest obowiązkowe. Warto jednak zdecydować się na nie, by poznać profil energetyczny swojej nieruchomości i zaplanować prace termomodernizacyjne. Posiadać certyfikat energetyczny (Rzeszów) muszą natomiast osoby, które planują sprzedaż, wynajem lub wydzierżawienie swojej nieruchomości. Jeśli o próbie obrotu nieruchomością bez tego dokumentu dowiedzą się odpowiednie organy, zostaniesz pociągnięty do odpowiedzialności karnej. Za brak certyfikatu energetycznego możesz otrzymać grzywnę w wysokości nawet 5 tysięcy złotych.

Świadectwo charakterystyki energetycznej  – Rzeszów

Czym dokładnie jest świadectwo energetyczne (Rzeszów)? Jest to dokument, który określa roczne zapotrzebowanie nieruchomości na energię potrzebną do ogrzania, wentylacji, chłodzenia i zapewnienia ciepłej wody. Jak zapewne wiesz, dobrze ocieplony budynek ze szczelnymi oknami nowego typu generuje niższe koszty ogrzewania, niż dom z pustaków z nieszczelnymi oknami i starym piecem opalanym węglem. Celem przeprowadzenia audytu energetycznego i sporządzenia świadectwa jest określenie efektywności energetycznej budynku. Świadectwo z przypisaną klasą energetyczną pozwala przyszłym nabywcom lub najemcom sprawdzić, jak kosztowne będzie ogrzanie nieruchomości czy zapewnienie ciepłej wody do codziennego użytku.

Audyt energetyczny – Rzeszów

Świadectwo energetyczne online wystawiane jest na podstawie dostarczonej przez Ciebie dokumentacji. Dokładamy wszelkich starań, by certyfikat został przygotowany rzetelnie i z uwzględnieniem wszelkich kwestii, które mogłyby mieć wpływ na efektywność energetyczną. Jeśli dostarczona dokumentacja okaże się być niewystarczająca, ustalimy wspólnie termin, w którym odwiedzimy Twoją nieruchomość i przeprowadzimy audyt energetyczny (Rzeszów) na miejscu.

Podpowiemy, jakie prace warto wykonać, by podnieść klasę budynku

Świadectwo energetyczne jako dokument zawiera nie tylko przypisaną nieruchomości klasę energetyczną, ale również zalecenia i wskazówki, co do rekomendowanych prac termomodernizacyjnych, które poprawią efektywność budynku, podniosą klasę energetyczną i wpłyną na wartość budynku na rynku nieruchomości. Podkreślamy, że wszelkie takie prace wymagają weryfikacji przez zespół audytorski. Jeśli uszczelnisz okna czy ocieplisz budynek, skontaktuj się z nami, by zamówić aktualizację posiadanego świadectwa charakterystyki energetycznej.

Działamy na terenie całej Polski

Dopiero dowiedziałeś się o obowiązku posiadania certyfikatu nieruchomości? Działamy szybko i sprawnie, a świadectwo możesz zamówić online, gdyż przepisy dopuszczają zarówno elektroniczną, jak i papierową wersję tego dokumentu. Wykonujemy audyty na terenie całej Polski, dojedziemy do Łodzi, do Gdańska, a nawet do Kielc, by na miejscu przeprowadzić audyt energetyczny Kielce. Masz pytania dotyczące samego audytu lub naszej oferty? Zadzwoń, napisz do nas lub skorzystaj z formularza kontaktowego (zostaw swój numer, a my oddzwonimy do Ciebie). Z kodem GRH10PLUSZN otrzymasz 10% zniżki!