Świadectwo energetyczne Toruń

Toruń to miasto popularne wśród studentów, co przekłada się znacząco na kształt rynku obrotu i wynajmu nieruchomości w okolicy. Wszyscy, którzy zamierzają na tym skorzystać, wynajmując swoje mieszkanie, muszą pamiętać o zmianie prawa dotyczącej oceny wpływu na środowisko przez dany lokal. Od 2023 roku każde mieszkanie oraz dom przeznaczone na wynajem lub sprzedaż, musi posiadać certyfikat energetyczny (Toruń). Przepisy te ulegają właśnie kolejnemu zaostrzeniu, ponieważ od 28 kwietnia 2024 roku dokument taki jest obowiązkowy już dla każdego budynku oraz mieszkania, w tym wybudowanych przed 2009 rokiem. Zobacz, co powinieneś zrobić, aby spełnić te wymagania i tym samym uniknąć ewentualnych kar.

Audyt energetyczny Toruń

Świadectwo charakterystyki energetycznej (Toruń) to dokument, w którym opisane zostaje zapotrzebowanie budynku na energię. Uwzględnia się jej ilość potrzebną do ogrzania obiektu, wody użytkowej, a także do działania wentylacji i klimatyzacji. Pod uwagę brana jest skala roczna. Na podstawie danych, które uzyskuje się przez audyty energetyczne (Toruń), budynek otrzymuje ocenę, która jest jego klasą energetyczną. Klasa G oznacza obiekt o najgorszej efektywności energetycznej, natomiast klasa A+ przyznawana jest w przypadku, gdy dom jest samowystarczalny, a ilość produkowanej przez niego energii za pomocą odnawialnych źródeł energii jest większa, niż sam zużywa. Odpowiednio sporządzone świadectwo energetyczne zawiera nie tylko samą ocenę, ale też opis ewentualnych problemów i propozycje termomodernizacji potrzebnych w danym miejscu. Warto zadbać o to, aby świadectwo energetyczne (Toruń) wykonane zostało przez specjalistów, ponieważ może stanowić istotną wskazówkę przy ewentualnych pracach remontowych w przyszłości.

Certyfikat energetyczny – Toruń i inne miasta w całej Polsce

Wykonujemy audyty energetyczne (Toruń) dla klientów z miasta i okolic. Możesz wybrać zarówno opcję prac stacjonarnych, jak i online. Sporządzenie świadectwa charakterystyki energetycznej budynku przez Internet będzie wymagało przesłania nam odpowiednich dokumentów. Ocenią je nasi eksperci i na ich podstawie wystawią ocenę. W przypadku niemożności jednoznacznego stwierdzenia efektywności, umówimy się w dogodnym dla Ciebie terminie na uzupełnienie dokumentacji na miejscu. Audyt energetyczny (Toruń) to coś, czym zajmujemy się od lat, w związku z tym możesz liczyć na kompleksową i profesjonalną pomoc podczas całego procesu uzyskiwania certyfikatu.

Co oznacza wynik uzyskany w audycie?

Niezależnie od tego, gdzie uzyskasz certyfikat energetyczny – Warszawa, Łódź, Toruń, czy też inna część kraju, na ten moment jego wynik nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami, liczy się sam fakt jego posiadania. Ustawodawstwo w Unii Europejskiej zmierza jednak w tym kierunku, aby budynki o najniższej klasie energetycznej były wyłączone z obrotu nieruchomościami. Wprowadzenie takich przepisów jest z pewnością jedynie kwestią czasu. Warto potraktować zatem świadectwo energetyczne (Toruń) jako wytyczne do prac termomodernizacyjnych w budynku, które najprawdopodobniej będą konieczne. Klasa efektywności energetycznej staje się też jednym z czynników branych pod uwagę podczas zakupu mieszkania przez ewentualnych nabywców.

Jaka jest ważność certyfikatu?

Świadectwo energetyczne uzyskiwane w ten sposób ważne jest przez 10 lat. Jego zadaniem jest odzwierciedlanie stanu rzeczywistego, więc w przypadku przeprowadzenia termomodernizacji lub innych prac mogących wpłynąć na wyniki audytu, każdorazowo należy dokument ten odnowić. Nie będzie to wiązało się jednak z takim kosztem jak samo uzyskanie certyfikatu. Można przejść tę procedurę za znaczne niższą kwotę – także online po przesłaniu odpowiednich dokumentów potwierdzających przeprowadzone modernizacje. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące audytu energetycznego Twojego budynku, zachęcamy do kontaktu. Nasi doświadczeni specjaliści działają na terenie całej Polski, w związku z czym chętnie pomogą, odpowiedzą na wszelkie wątpliwości i przygotują dla Ciebie rzetelne świadectwo energetyczne.

Skorzystaj z promocji – z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!