Świadectwo energetyczne Szczecin

Zgodnie z obowiązującym prawem, każdy, kto sprzedaje lub wynajmuje nieruchomość, musi posiadać ważne świadectwo energetyczne. Nowelizacja ustawy weszła w życie w kwietniu 2023 roku i obowiązuje nie tylko właścicieli mieszkań czy domów wolnostojących, ale również właścicieli budynków wielorodzinnych i lokali o charakterze komercyjnym oraz usługowym. Co ważne, od 28 kwietnia 2024 obowiązek sporządzania świadectw energetycznych będzie obejmował każdy budynek indywidualny, wielorodzinny i mieszkanie, nawet wybudowane przed 2009. Certyfikat energetyczny (Szczecin) to dokument wydawany indywidualnie, który określa roczne zapotrzebowanie danej nieruchomości na energię. W tę wartość wlicza się zarówno energia, która niezbędna jest do ogrzania budynku, jego wentylacji czy chłodzenia, jak i ta potrzebna do ogrzania wody użytkowej. Nasz zespół audytorów dokonuje dokładanych i kompleksowych wyliczeń na podstawie dostarczonej dokumentacji lub własnych obserwacji podczas wizyty w budynku. Opracowane przez nas świadectwo energetyczne (Szczecin) to szczegółowy i rzetelny dokument, który będziesz mógł przedstawić przyszłym najemcom lub nabywcom. W większości przypadków certyfikat ten jest również niezbędny przy okazji starania się o dofinansowania unijne lub gminne, dlatego warto zlecić jego przygotowanie, nawet jeśli nie zamierzasz sprzedać lub wynająć posiadanego mieszkania.

Audyt energetyczny Szczecin

Nowelizacja ustawy dopuszcza zarówno elektroniczną, jak i papierową formę certyfikatu, dlatego też świadectwo energetyczne mieszkania (Szczecin) możesz z powodzeniem zamówić online na naszej stronie. Proces składania zamówienia jest bardzo prosty, a w razie jakichkolwiek wątpliwości w górnych zakładach znajdziesz szczegółowe instrukcje, jak zamówić certyfikat energetyczny. Poznań, Szczecin, Kielce, Rzeszów – miejsce Twojego zamieszkania nie ma znaczenia, działamy bowiem na terenie całej Polski! Doskonale rozumiemy, że w przypadku budynków przekazywanych z pokolenia na pokolenie, niektóre dokumenty po prostu się gubią, dlatego w ramach audytu osobiście sprawdzimy brakujące kwestie, audytując Twoją nieruchomość we wspólnie ustalonym terminie. Do przygotowania świadectwa energetycznego niezbędne będzie m.in. sprawdzenie szczelności okien, rodzaju pieca, materiałów konstrukcyjnych użytych do budowy, sposobów wentylacji czy powierzchni budynku i jego przeznaczenia.

Certyfikat energetyczny Szczecin

Szczegółowo przeprowadzony audyt energetyczny Szczecin pozwala przygotować rzetelne świadectwo, które bezpośrednio wskazuje na klasę energetyczną budynku. Informuje ona o energochłonności nieruchomości. Jest to bardzo istotne dla przyszłych właścicieli lub najemców, ponieważ bezpośrednio wskazuje na koszty niektórych mediów, z jakimi należy się liczyć podczas użytkowania.
Skorzystaj z promocji – z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!

Jak długo ważny jest certyfikat energetyczny?

Świadectwo charakterystyki energetycznej (Szczecin) wydawane jest na okres 10 lat. Koszt przygotowania takiego świadectwa zależy od powierzchni, lokalizacji oraz przeznaczenia nieruchomości. Za audyt energetyczny domu wolnostojącego lub wielorodzinnego trzeba będzie zapłacić więcej niż za certyfikat dla mieszkania. Kwota ta stanowi jednak jedynie ułamek kary grzywny, która grozi za niedopełnienie tych formalności. Jeśli wprowadzisz nieruchomość na rynek bez ważnego certyfikatu energetycznego, możesz zostać obciążony karą nawet do 5 tysięcy złotych.

Jak mogę poprawić klasę energetyczną budynku?

Jeśli uzyskana w wyniku audytu klasa energetyczna nie spełni Twoich oczekiwań, możesz przeprowadzić prace termomodernizacyjne i zamówić aktualizację świadectwa. Dokonywane przez nas audyty energetyczne Szczecin to nie tylko ocenienie budynku pod kątem jego energochłonności, ale również przygotowanie rekomendacji w zakresie prac, które warto byłoby wykonać, aby podnieść klasę energetyczną nieruchomości. Jeśli zostaną one zrealizowane, koniecznie zamów aktualizację świadectwa, aby przypisana klasa energetyczna odpowiadała rzeczywistemu zapotrzebowaniu nieruchomości na energię. Masz pytania dotyczące samego świadectwa, audytu lub procesu zamówienia certyfikatu? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza, wyślij do nas maila lub po prostu zadzwoń. Sprawnie odpowiemy na Twoje pytania, rozwiejemy wątpliwości i zadbamy o to, byś mógł jak najszybciej dopełnić formalności i wystawić nieruchomość na sprzedaż lub wynajem. Zamów świadectwo energetyczne (Szczecin) jeszcze dziś! Z kodem GRH10PLUSZN dostaniesz 10% zniżki!